Jeśli interesuje Cię dlaczego tworzymy tę grę, jesteś w dobrym miejscu.

Czerwiec 2019.

Na tej podstronie dowiesz się kilku rzeczy:

  1. Dlaczego zdecydowaliśmy się na taki projekt.
  2. Jakie są nasze aktualne doświadczenia/umiejętności.
  3. Czego mamy zamiar się nauczyć w trakcie tego projektu (tak za rok 2, potrwa to trochę xd)

Kontakt

Przemysław Wieczorek

przemek@od-juniora-do-seniora.pl

Przemysław Wieczorek – full stack i architekt (w tym projekcie)

W poprzednim życiu zawodowym byłem automatykiem. Trzy lata temu podjąłem decyzje zmiany branży, by móc spędzać więcej czasu z córką. Padło na programistę Java mimo że tydzień wcześniej dowiedziałem się że Java i JavaScript to nie to samo. Wystarczyło mi niespełna pół roku, by dostać swój pierwszy etat młodszego programisty Java. Dziś prowadzę na UAM przedmiot: „Zaawansowane programowanie w JAVA”.

Wszystko to udało się tylko i wyłącznie, dlatego że umiem się uczyć. Może zabrzmi to dla Ciebie dziwacznie, ale większość ludzi nie potrafi się uczyć. W szkole mamy przyswajać wzory, daty, schematy, ale nikt nie uczy jak się uczyć.

Moja misja i powód dla którego jesteś na tej stronie, to nauczyć Cię jak możesz samodzielnie nauczyć się programowania.

Dlaczego projekt gry?

Powody są proste. Po pierwsze daje wiele swobody w kwestii implementacji oraz architektury. Dodatkowo widzę dużo możliwości pokazania tego jak pisać piękny obiektowy kod, korzystać w rozsądny sposób z wzorców projektowych, pisać zgodnie ze sztuką TDD. Do tego gry są po prostu ciekawe także jest szansa że uda mi się Cię zainteresować tematem :). Ostatecznie będzie to coś znacznie więcej niż CRUD. Także A LOT OF FUN! 🙂

Aktualne doświadczenie i umiejętności?

Od trzech lat programuje zawodowo. Głównie Java i cały ekosystem, ale o konkretnych technologiach rozmawiamy na blogu. Do tego umiem coś tam na froncie. Jestem w stanie zrobić samodzielnie dowolną aplikację (jeśli dasz mi wystarczająco dużo czasu xd). Nie mniej do seniora i tech lida jeszcze daleka droga.

Co ma rozwinąć we mnie ten projekt?

Na mnie ciąży największa odpowiedzialność związana z całym przedsięwzięciem… Muszę to zaprojektować, rozdzielić zadania także będę tutaj liderem technicznym. Do tego większą część czasu developmentu spędzę z „kochanym” js’em. Także moim głównym celem technicznie jest opanowanie JS w stopniu zbliżonym do Javy (dość wysoko postawiona poprzeczka). Celem ważniejszym jest poprowadzić projekt w taki sposób by:

a) zakończył się w rozsądnym czasie (alpha gdzie da się coś kliknąć jeszcze w 2019)

b) by każdy z drużyny rozwinął swoje umiejętności możliwie jak najlepiej.